...

השקעה בנדל"ן בבאטומי [קרא לפני הקנייה]

השקעה בנדלן בבטומי או רכישת דירה בגאורגיה עשויה להיראות אטרקטיבית, במיוחד עם המחירים הזולים של הנדל"ן בבאטומי . אבל לפני שקופצים לרעיון, צריך לחשוב פעמיים. אקלים ההשקעות במדינה נשאר מעניין מסיבות רבות: אורח חיים חסכוני, סביבה בטוחה וידידותית, מערכת בנקאות מודרנית, תקנות מס רכוש רכות וכו'. אם אתם מתכננים לקנות נכס בגאורגיה, הראשונה מבין השאלות שאתם צריכים לשאול היא "איפה?", התשובה הנפוצה לשאלה זו היא טביליסי או בטומיבמאמר זה נספק כמה עובדות, יתרונות וחסרונות שכדאי לדעת לפני שתשקיעו בנדל"ן בבאטומי.

נדל"ן בבאטומי – בירת האזור האוטונומי של אדג'רה

הרפובליקה האוטונומית של אדג'רה היא אחד מאזורי מערב גאורגיה. אזור זה עבר שינויים ורפורמות. באטומי היא אחת הערים היפות במדינה, עם ארכיטקטורה עירונית מרתקת, תשתיות טובות, חופים חוליים וסלעיים, הרים על פניה, אקלים סובטרופי חם, ירוקים טבעיים ונופים עוצרי נשימה וטבע הים השחור.

מגזר האירוח, לעומת זאת, כצפוי, נותר מהגדולות בכלכלת העיר. אזור החוף של האזור ובטומי בפרט, הפכו ליעדים נוחים למפתחים המפורסמים של מלונות כמו רדיסון, מריוט, לה מרידיאן, שרתון וכו'.

שוק הנדל"ן פורח בבטומי: בניינים חדשים, הרבה מתחמי דיור, אתרי נופש צומחים בכל רחבי העיר והפרברים. הסיבה להגדלת המספרים בקשר היא זרם התיירים והיזמים שמוכנים לרכוש את העסק שלהם בגאורגיהתיירות ונדל"ן הם מגזרי תפקיד מרכזי בצמיחה הכלכלית של האזור.

נכס למכירה בבאטומי

5 סיבות להשקעה/קניית נכס בבאטומי

1. סביבה יציבה ומתפתחת – החקיקה הגיאורגית מגנה על ההשקעות 

שנעשות והשימוש בהן בשטחה של גאורגיה. באטומי היא המקום השני הכי מתוייר במדינה אחרי טביליסי. העיר מתפתחת בקצב מהיר. הממשלה פרסמה מסגרת חוקית להשגת יציבות פיננסית במדינה.

2. מחיר זול על תשואות הנדל"ן ותשואות השכירות- עלויות של נדל"ן חדש שנבנה עם נוף לים למ"ר הוא 400 דולר בממוצע. זהו המחיר הנמוך ביותר בהשוואה לרוב מדינות אירופה. אם אתה לא מתכוון להתבסס בבטומי, אתה תמיד יכול לשכור את הדירה ולקבל הכנסה יציבה.

3. חוק ארנונה רך — 0% מס בעלות. תקנות שונות חלות אם אתה מוכר את הנכס בשנתיים הראשונות לבעלות – עליך לשלם למדינה 20%. בנוסף לכך, תוכלו לרשום את הנכס שלכם תוך מספר דקות. אין הגבלות על אזרחים/משקיעים זרים לקנות או לרשום דירות, בתים או סוגים אחרים של נכסים. (חוץ מקרקע חקלאית).

4. הדרך להיתר התושבות – בעלות על נכס בג'ורג'יה מאפשרת לך לקבל תושבות ולנהל רכוש באופן חוקי בעצמך.

5. מיקום גיאוגרפי אסטרטגי – באטומי ממוקמת בין אירופה לאסיה . יש לו גישה דרך הים, היבשה והאוויר. הגבול לטורקיה נותן נכסים לכלכלת העיר. יש שדה תעופה בינלאומי וגם דרך לעסקאות בינלאומיות.

קניית נכס בבאטומי

שוק הנדל"ן בבאטומי – פוסט מגיפה

הבנק הלאומי של גיאורגיה פרסם לאחרונה את החלטת הוועדה ליציבות פיננסית, המדווחת על שוקי הנדל"ן בג'ורג'יה:

"בתקופת סגר, ירידה בהכנסות ואי ודאות גוברת בשוק הפחיתו משמעותית את הביקוש לנדל"ן למגורים.

בנוסף, ההפסד החד של תזרימי התיירים הטיל השפעה רעה יעילה על האטרקטיביות של הנדל"ן כנכס השקעה.

ככל שהביקוש פוחת ואי הוודאות בשוק גוברת, מחירי הנדל"ן למגורים יורדים. עם זאת, ירידת המחירים לא תהיה חדה כפי שהייתה כתוצאה ממשבר 2008, שכן בניגוד למשבר, המיתון שנגרם על ידי המגיפה, שוק הנדל"ן היה עמיד יותר.

הגבלות על נסיעות אוויריות ויבשתיות בעידן COVID-19 הפחיתו באופן דרסטי את זרימת התיירים. התאוששות המגזר תלויה במידה רבה בשיקום המצב האפידמיולוגי, בעומק ובמשך המיתון שנגרם על ידי המגיפה.

חשוב לציין שתושבי חוץ, שבבעלותם שליש מהנכסים שהונפקו בבטומי, נוטים יותר לברירת מחדל, מאשר תושבים, במיוחד כאשר מדינות שכנות חוות מיתון שנגרם מגיפה.

הטלת יחס הלוואה לתושב חוץ של 70 אחוז על ידי הבנק הלאומי בשנה שעברה מפחיתה את הסיכונים ליציבות הפיננסית הנשקפים מתושבי חוץ".

בהתחשב בכך שסוגיית פתיחת הגבולות מחדש למבקרים בינלאומיים נמצאת בסימן שאלה, הירידה בהיקף השוק עשויה להישאר תהליך דרסטי לתקופה מסוימת.

חסרונות של רכישת נכס בבאטומי

שוק הנדל"ן המסחרי בבאטומי שטוף בימים אלה. פרויקטים רבים מבוצעים, וענף הבניין הוא למעשה השחקן המוביל בעיר.

מתחרה במפתחי נדל"ן 

הזדמנות לא כל כך גדולה להשקעה בתקציב גבוה – למרות שתעריפי הדירות זולים, מדובר בהשקעה בתקציב נמוך.

היעדר סוכני נדל"ן אמינים וניהול נכסים – אם תחליטו לשים את הנכס שלכם למכירה, תתמודדו עם מצב שבו רוב הקונים הענקיים מעדיפים לקנות נכסים מגאורגים. במקרה כזה תצטרך למצוא סוכן נדל"ן אמין. המגזר הזה מסובך באופן דומה.

סיכום

מילה ארוכה קצרה, טבעי שיש חששות לגבי רכישת נכס בבאטומיהעיר נשלטת על ידי תעשיית הנדל"ןלמרות שבית קיץ בבטומי ליד הים היא תוכנית נהדרת ליהנות מהבילוי הקיץ באחד המקומות היפים בים השחור, זו לא תוכנית השקעה טובה. לפני קבלת החלטה, אתה צריך מומחה בתחום שיעניק לך מדריך אישי, יספק לך יתרונות וחסרונות אמיתיים ויוביל אותך להחלטה חכמה


למידע נוסף במאמר הבא:

 Global Real Estate | בטומי נדלן – המדריך השלם להשקעות 

למידע נוסף במאמר הבא: 

בטומי נדלן נדלן בבטומי – השקעות ברכישת דירה מול חיסכון | Global Real Estate

 למידע נוסף במאמר הבא:

בטומי נדלן – מדריך למשקיע הנבון לקניית דירה | Global Real Estate

צוות נדל"ן גלובל

צוות נדל"ן גלובל

נדל"ן שמניב תשואות

תפריט נגישות

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.